אין תגובות

"יש למשקיעים בב"ש ממה לחשוש"

טל אל על, ממלא מקום ראש עיריית באר שבע, הציג בכנס את תוכניות הבינוי של העיר וציין, כי היא אחד מהמטרופולינים המרכזיים במדינת ישראל, כאשר המקור של 75% מתנועת המכוניות הוא מחוץ לעיר. "הדבר מטיל אחריות על הממשלה להתייחס לבאר שבע כמטרופולין", כך אמר.

השמאי אוהד דנוס, יו"ר לשכת שמאי המקרקעין לשעבר, אמר בתגובה לתוכנית להשכרה לטווח ארוך בבירת הנגב, כי "מדובר במהלך מבורך, שעשוי לשנות את כללי המשחק בעיר המשקיעים של מדינת ישראל. ברור של-500 יחידות דיור לא תהיה השפעה כלל עירונית, אך אין ספק שתהיה השפעה משמעותית על הסביבה והאזור, שבהם ייבנו אותן דירות.

"דיור להשכרה הוא הפתרון למצוקת הדיור בישראל אך בעבר, מיזמים כאלה בפריפריה לא צלחו בשל מחיר הקרקע האפסי ממילא", הוסיף. "באר שבע הסתמנה בשנים האחרונות כבירת המשקיעים של ישראל ונהנתה מעליות מחירים משמעותיות. כעת יש למשקיעים בעיר ממה לחשוש, בפרט לאלה שרכשו דירות באזור המיועד לתכנית החדשה.

"הם צריכים לקחת בחשבון שבטווח של כשנתיים, הדירות אותן רכשו יתחרו בדירות להשכרה, חדשות ובמחיר מפוקח. המשמעות ברורה, ירידה במחירי השכירות, שאם יגיעו פרוייקטים נוספים בעקבות הראשון, רק תתפשט לכל רחבי העיר. זוהי דרך נכונה ומתוחכמת יותר להורדת מחירי הדיור בבאר שבע"

מוסיף לדבריו גל איפרגן יועץ נדל״ן מבאר שבע,

כי נמצא ממצא מטריד בקרב השכרת הדירות בבאר שבע,
אם נעמוד את מספר הדירות שמועמדות להשכרה באיזורי ההשקעה לדוגמה :

שכונות : א', ב', ג', ד' נמצא כי מאז הקורונה במרץ 2020 ועד היום יש עליה חדה בכמות הדירות שמוצעות להשכרה מה שמוריד את מחירי הדיור בשל ההיצע הרחב.

הסיבה העיקרית לכך היא שבתקופת הקורונה משקיעים רכשו דירות בהמוניהם בריבית אפסית בבירת ההשקעות של ישראל.

מגמה נוספת מתגלה שמספר הסטודנטים מעדיפים לשכור פחות ופחות בבניינים הישנים ויותר הולכים לבניינים חדשים, מגדלי דוד, גוש עציון, ״הבלוק״, מגדלי אוקספורד ושלל פרוייקטים חדשים שבהם בעצם סטודנטים מעדיפים לחלוק דירה אחת ולקבל ממד,מרפסת ומעלית במחירים זהים/בקירוב לבניינים הישנים ראה דוגמה: יצחק רגר, ביאליק וכו'…

סיבה נוספת היא שמספר הנרשמים לבן גוריון פחת משמעותית משנים עברו
כמו כן ניתן להבין בבירור, שנכון לימים אלו (נובמבר 2022) משקיעים רבים מוצאים עצמם מוכרים את הדירות שקנו הן מבחינת עליית הריביות החדה שנעמדת על 4.75% מה שמסביר בפשטות שנדל״ן להשקעה נותן מענה פחות כדאי ממקומות אחרים בתקופת זמן זו.

יתכן ונראה מיתון לטווח של שנים קדימה על הריבית מה שיגרום לעצירה בעליית המחירים עם ספק לירידה בשל ההיצע הגבוה והביקוש הנמוך.

Comments (0)